Kontaktirajte nas

Kontakt
tel: 020/813-471

Marketing:
091/605-3980

e-mail: radio-m@du.t-com.hr

Dana 24. lipnja na blagdan sv. Ivana, u Veloj Luci je tradicionalno  održana veslačka „Ragata sv. Ivana. Ovogodišnja ragata posvećena je tragično preminulom Stipi Trojanoviću, na inicijativu Stipinih prijatelja i uz potporu njegove obitelji, Općine Vela Luka i Udruge Luško lito.

Stipe je bio  višestruki juniorski prvak Hrvatske u različitim disciplinama i član hrvatske veslačke juniorske izborne vrste. Na početku su se veslale dvije revijalne utrka u sportskim čamcima u skifu i dubelu. U tradicionalnoj ragati s četiri veslača i kormilarom veslalo je 13 veslačkih posada  u tri kategorije.  U kategoriji  veslačica veslale su 4  veslačke posade. U kategoriji mlađih veslača imali smo jednu veslačku posadu, a u kategoriji veslača seniora veslalo je 8  veslačkih posada.  Suci na moru bili su Damir Antunović i Lenko Dragojević. Izvan konkurencije veslala je posada MATRIB-a u tradicionalnoj drvenoj barci Bože pomozi.

Pobjednik tradicionalne veslačke ragate s.Ivana 2021. Memorijal Stipe Trojanović je posada pod nazivom Medvjedići  u kojoj su veslali  Bude Cetinić , Nikola Žuvela , Josip Cetinić, Antonio Burmas i kormilar Đani Trojanović.  Drugi su  posada Vatrogasci, a treći Ošjak.  

U ženskoj konkurenciji prve kroz cilj prošle su posada  Nema predaje u kojoj su veslale Petra Barčot, Karla Šeparović, Jelena Prižmić, Petra Dragojević i kormilarka Lucija Usmijani.  Druge su  posada Piplenzi, a treće Generacija 98-99.    Pehar pobjednicima, zlatne medalje , lovorov vijenac i pečenog kozlića uručila je općinska načelnica Katarina Gugić. Medalje ostalima uručili su Anito Šeparović predsjednik  VK Ošjak i glavni sudac ragate i Nikša Prižmić dugogodišnji veslač i osvajač brojnih domaćih i međunarodnih veslačkih prvenstava.

moru su održavanje ragate pratili brojni mještani sa svojih plovila kao i Narodna glazba, a u velikom broju ragatu su pratili i gledatelji na Veloj rivi uz poštivanje epidemioloških mjera. Održavanje natjecateljskog dijela moglo se pratiti putem direktnog video prijenosa.  „Ragata sv. Ivana“ ujedno je  prvi događaj organiziran prema programu ovogodišnje kulturno-zabavne manifestacije „Luško lito 2021“

Na početku ragate veslali su mlade članice i članovi VK Ošjak u sportskim čamcima.

U dubelu

  1. Ivan Burmas i Domagoj Barbača
  2. Vito Prižmić i Marko Prižmić

U skifu

  1. Roza Barčot
  2. Katarina Marinović
  3. Edi Manestar
  4. Ante Cetinić

Ženske posade:                                                  

Piplenzi                                                                

1. Josipa Padovan

2. Andrea Padovan

3. Jerica Barčot

4. Petra Vuletić

5. Marina Burmas – kormilarka

Nema predaje                                                      

1. Petra Barčot

2. Karla Šeparović

3. Jelena Prižmić

4. Petra Dragojević

5. Lucija Usmijani – kormilarka

Generacija 98-99                                                             

1. Tea Borovina

2. Martina Prižmić

3. Anita Oreb

4. Lara Stanić

5. Franko Miletić – kormilar

Jesan ti rekla

1.Teha Berković

2.Silvija Pećanac Bačić

3.Željka Šeparović Dole

4.Marija Žuvela

5.Mia Šeparović – kormilar

Kategorija: Mladi veslači:

Vaterpolo klub Vela Luka

1.Vid Borovina

2.Mateo Tabain

3.Petar Šeparović

4.Lovre Žuvela

5.Ivan Žanetić – kormilar

Glavna utrka tradicionalne veslačke ragate sv.Ivana  u čamcima s četiri veslača i kormilarom   u   19:45 sati

Muške posade:                                                   

Kumpanija                                                                                                               

1. Tino Šeparović

2. Leo Bačić

3. Marin Gugić

4. Marin Žuvela

5. Ante Berković – kormilar

NK Hajduk 1932                                                      

1. Igor Žuvela Gele

2. Ivan Maričić Kiže

3. Petar Stipković Žanko

4. Marko Surjan Milizin

5. Ante Šeparović Imbre – kormilar

Medvjedići                                                                   

1. Bude Cetinić

2. Nikola Žuvela

3. Josip Cetinić

4. Antonio Burmas

5. Đani Trojanović – kormilar

Angul gradnja                                                                     

1.Luka Bačić

2. Marko Sardelić

3. Ivo Rubeša

4. Pino Šeparović

5. Denis Žuvela – kormilar

Vatrogasci

1.Rafael Tabain

2.Ante Cetinić

3.Edi Šeparović

4.Tonči Tabain

5.Nikola Surjan – kormilar

Torcida

1.Marko Surjan

2.Toni Novak

3.Nikola Surjan

4.Nikola Surjan

5.Roko Đuderija – kormilar

Ošjak

1.Antonio Šeparović Dole

2.Stipe Padovan Čafo

3.Goran Valentić

4.Leon Surjan

5.Frane Vlašić Lošnja – kormilar

Lovci na vatrogasce

1.Marin Šeparović Imbre

2.Josip Dragojević Kusko

3.Ivan Dragojević Šćula

4.David Nikola

5.Filip Kovačević – kormilar

Teskat napisao : Tonči Surjan

Fotografije: Anđela Šćepanović